Vítání dětí 01.12.2022

Ve čtvrtek 1. prosince 2022  bylo přivítáno 27 nových občánků v hudebním sále DK Milevsko pověřenou  zastupitelkou města Milevska Alenou Knotovou. Děti z MŠ Sluníčko se opět postaraly o kulturní program.

Datové schránky od 1. ledna 2023

Vážení spoluobčané, od 1. ledna 2023 na základě změny zákona automaticky získají datovou schránku všichni živnostníci a nepodnikající právnické osoby. Prosíme, pokud patříte do jedné ze jmenované skupiny a dosud datovou schránku nemáte, věnujte této zprávě pozornost. Přístupové údaje obdržíte doporučeným dopisem během měsíce ledna, února nebo března 2023.

Revitalizace zeleně na Píseckém předměstí

Již v těchto dnech probíhá intenzivní vytyčování inženýrských sítí předcházející plánované výsadbě stromů, která je součástí Revitalizace sídelní zeleně v Milevsku. Výsadby budou probíhat dle schváleného osazovacího plánu, jehož součástí byla i obnova mobiliáře (laviček a odpadkových košů), které jsou v lokalitě již umístěny.

VOLBY 2022

Poděkování starosty města.

Výsledky voleb v Milevsku

Výsledky voleb do Zastupitelstva obce Milevsko konaných ve dnech 23. a 24. září 2022 na volebním serveru ČSÚ www.volby.cz.

Otevření areálu Pumptrack Milevsko

Video ze slavnostního otevření pumptrack dráhy v Milevsku, které se uskutečnilo v úterý 13. září 2022 od 16:00 hodin v areálu SPOS Milevsko.

My v tom Jihočechy nenecháme II.

Zastupitelstvo města Milevska na svém posledním zasedání v tomto volebním období rozhodlo o zapojení se do dotačního programu Jihočeského kraje „My v tom Jihočechy nenecháme II.“. Na podporu rodin s dětmi do 3 let věku, rodin s dětmi pobírající příspěvek na péči do 8 let věku a poživatelů důchodu s nízkými příjmy se vyčlenila v městském rozpočtu částka ve výši 2,7 mil. Kč.

Změny jízdních řádů

Dnem 28. srpna 2022 vstupují v platnost dílčí změny jízdních řádů veřejné linkové dopravy, které budou realizovány na základě požadavků obcí, popřípadě dopravců. Přikládáme seznam změn, které budou zveřejněny v následujících  dnech i na webových stránkách společnosti JIKORD.

Jednorázový příspěvek 5000 Kč na dítě

Podat žádost je možné v klientském portálu MPSV Jenda. Další možností je přijít osobně na vybrané pracoviště Czech POINT (na krajském, městském nebo obecním úřadu). V Milevsku na Městském úřadě, nám. E. Beneše 420, Milevsko, na obrazovce vyvolávacího systému vyberete Czech POINT. Česká pošta začne přijímat žádosti o jednorázový příspěvek na dítě až od 1. října 2022.

Oznámení o nálezu věci - jízdní kolo

Město Milevsko vyzývá vlastníka níže uvedené věci, aby se ve lhůtě 3 let ode dne vyhlášení nálezu přihlásil na Městský úřad Milevsko, odbor vnitřních věcí, nám. E. Beneše 420, 399 01 Milevsko, kancelář č. 1.15.